Nelson Pediatri PDF İndir

Tıp alanında bilgi sahibi olmak isteyenler için Nelson Pediatri PDF İndir seçeneği yazı sonunda paylaşıldı. Arşivin ilgili bölümünde kitabı bulup indir seçeneğini kullanabilirsiniz.

Vücut büyüklüğü farklılıkları, olgunlaşma değişikliklerine paraleldir. Bebeğin veya yenidoğanın daha küçük gövdesi, bir yetişkinin fizyolojik olarak önemli ölçüde farklıdır. Konjenital kusurlar, genetik varyans ve gelişimsel konular çocuk doktorları için genellikle yetişkin hekimlere göre daha büyük bir endişe kaynağıdır. Ortak bir atak, çocukların basitçe “küçük yetişkinler” değil. Klinisyen belirtileri göz önüne alarak, ilaç reçetelemede ve hastalıkları teşhis ederken bebeğin veya çocuğun olgunlaşmamış fizyolojisini hesaba katmalıdır.

Çocuk ve yetişkin tıbbı uygulamaları arasında büyük bir fark, çoğu ülkede ve istisnai durumlarda çocukların kendi başlarına karar alamamasıdır. Vesayet, gizlilik, yasal sorumluluk ve bilgilendirilmiş onam konularında her pediatrik işlemde daima dikkate alınmalıdır. Çocuk doktorları çoğunlukla çocuğu değil de aileleri ve bazen de aileyi tedavi etmek zorundadırlar. Ergenler kendi sınıfındadır ve belirli koşullarda kendi sağlık kararlarına hakları vardır.

Nelson Pediatri Temelleri PDF İndir

Nelson Pediatri PDF İndir kitabının indirme işlemini başlatmak için aşağıda ki linklerden birini tercih edebilirsiniz
Antivirus test sonucu: Dosya temiz, güvenle indirebilirsiniz

Nelson Pediatri PDF İndir Direkt Link
Nelson Pediatri PDF İndir Alternatif Link 1

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir