Analitik Geometri

Analitik Geometri Konu Anlatımı PDF İndir

Analitik Geometri Konu Anlatımı PDF İndir konumuzda bu kitabın indirme linkini sizlerle yazı sonunda paylaştık. Eğer beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayın.

Klasik matematikte, koordinat geometrisi olarak da bilinen analitik geometri veya Kartezyen geometri, bir koordinat sistemi kullanarak geometri çalışmasıdır. Bu, sentetik geometriye aykırıdır.

Analitik geometri, fizikte ve mühendislikte yaygın olarak kullanılmaktadır ve cebirsel, diferansiyel, ayrık ve hesaplama geometrisini içeren en modern geometri alanlarının temelidir.

Genellikle Kartezyen koordinat sistemi, düzlemler, düz çizgiler ve kareler için genellikle iki ve bazen de üç boyuttaki denklemleri düzenlemek için uygulanır. Geometrik olarak, biri Öklidyen düzlemi (iki boyutlu) ve Öklid uzayı (üç boyutlu) üzerinde çalışmaktadır. Okul kitaplarında öğretilen analitik geometri daha basitçe açıklanabilir: geometrik şekillerin sayısal olarak tanımlanması ve gösterilmesi ve şekillerin sayısal tanımlamaları ve gösterimlerinden sayısal bilgilerin çıkartılması ile ilgilidir. Bununla birlikte, sayısal çıktı bir vektör veya bir şekil olabilir. Gerçek sayıların cebiri, geometrinin doğrusal sürekliliği ile ilgili sonuçlar vermek için kullanılabileceğini, Cantor-Dedekind aksiyomuna dayanır.

LINK: YGS – LYS Analitik Geometri Konu Anlatımı PDF

Analitik Geometri Konu Anlatımı PDF İndir kitabının indirme işlemini başlatmak için aşağıda ki linklerden birini tercih edebilirsiniz
Antivirus test sonucu: Dosya temiz, güvenle indirebilirsiniz

Analitik Geometri Konu Anlatımı PDF İndir Direkt Link
Analitik Geometri Konu Anlatımı PDF İndir Alternatif Link 1

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir